Освітня програма “Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації”

Студенти вивчають основи електроніки та акустики. Особливу увагу приділяють застосуванню та розробленню акустичних приладів і апаратів для використання в мультимедійних середовищах, проблемам виникнення, передавання та сприйняття звуків. Студенти опановують всі питання, пов’язані з розробленням ультразвукових далекомірів (так званих акустичних рулеток), вимірювачів рівнів рідких та сипких середовищ, гідроакустичних приладів, приладів акустичного неруйнівного контролю.

В межах психоакустики студенти вивчають принципово нові можливості роботи із звуком за допомогою комп’ютерних музичних технологій, розробляють акустичні системи, створюють нові засоби передавання просторової звукової інформації (цифрове радіомовлення, телебачення, звукозапис). Проводиться підготовка з нових інформаційних технологій, використання сучасних програмних пакетів для моделювання та аналізу різних акустичних процесів та сигналів різної природи, обробки акустичних зображень. Крім того, студенти розглядають актуальні та надзвичайно затребувані сучасні методи зниження шуму у містах, вивчають джерела шуму та вібрацій, вплив шуму на людський організм, технічне, санітарне та екологічне нормування шуму, проведення акустичного моніторингу навколишнього середовища та акустичної експертизи.

Поза увагою також не залишаються всі аспекти біоакустики, а саме: вивчення голосу тварин, морська біоакустика, ехолокатори кажанів і дельфінів, захист літаків від птахів за допомогою звуку, захист від гризунів за допомогою ультразвуку. Студенти одержують знання про мережеві технології на базі представництва CISCO NetAcademy.

Кар’єрні можливості

Випускники кафедри за освітньою програмою «Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації» працюють у конструкторських відділах з проектування перетворювачів для різних типів середовищ (Державне підприємство “Київський науково-дослідний інститут Гідроприладів (Державний концерн “УКРОБОРОНПРОМ”), “Ультракон-Сервіс”); в компаніях, що надають послуги акустичного проектування, з питань захисту інформації (Служба безпеки України); дослідних установах та компаніях з аналізу звукових сигналів різної природи; в установах з розроблення та обслуговування акустичної медичної апаратури (діагностичних ультразвукових приладів (УЗІ), слухових апаратів (майже у всіх діагностичних центрах Києва)); концертних залах, театрах, студіях звукозапису (наприклад, звукорежисерами на кіностудіях, в театрах), телеканалах (M1, СТБ, ICTV); у конструкторських відділах з аналізу акустичних та вібраційних властивостей матеріалів (Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій).

Завантажити (PPTX, 4.7MB)