Навчання в університеті Ле-Ман (Франція)

Кілька років тому на кафедрі Акустики і Акустоелектроніки відбулася дружня зустріч між студентами кафедри та представником Laboratoire d’Acoustique de l’Universite du Maine університету Ле-Ман.

Декан факультету акустики університету Ле-Ман, професор Кастан’єда особисто приїхав поспілкуватися зі студентами і викладачами. Розглядалося питання про отримання ступенів бакалавра або магістра у Франції, а також навчання в аспірантурі університету Ле-Ман (Франція).

На зустрічі були присутні студенти всіх курсів, аспіранти кафедри. Дискусія відбувалася англійською мовою. Студенти задавали питання з приводу стипендії, проживання, мови навчання тощо.

Пройшло небагато часу, й на кафедрі відбулася зустріч із магістром Денисом Волковим, котрий приїхав із Франції звітувати про свої досягнення (див. фото). Нашою кафедрою він був направлений на навчання в університет Ле-Ман за програмою “одержання двох дипломів”.

 

Завдяки вдалому проходженні тестів з ряду предметів (механіка, математичний аналіз, фізика та основи акустики) Денис отримав грант на безкоштовне навчання, що значно полегшило оформлення необхідних документів в посольстві і дозволило вирушити на навчання до Франції.

Як розповідає Денис, на протязі перших місяців навчання було важкувато, оскільки потрібно було пристосуватися до мови, нових порядків. Але зараз вже все “втряслося”. Викладачі Дениса написали листа на кафедру, де подякували за хорошу підготовку, яку кафедра надає своїм студентам. До речі, в цьому ж університеті проходить стажування аспірант кафедри Микита Гладких.

Наразі листування із співробітниками університету Ле Ман продовжується: наші студенти їм сподобалися…

Дещо про університет Ле-Ман

Університет Ле-Ман – це дослідницький центр, динамічний, перспективний і відкритий для інновацій.

Створений в 1977 і розташований в 200 км від західної частини Парижа, Університет Ле-Мана є міждисциплінарний навчальний заклад, де навчається 8700 студентів, серед яких 16% іноземців. Університет випускає дипломованих фахівців в сфері економіки, освіти і науки. Спільно з трьома своїми підрозділами, двома технологічними інститутами (IUT) і інженерно-технічною школою (Ensim), університет надає можливість здобувати вищу освіту і брати участь в міжнародній науково-дослідницької діяльності в науковій і в технологічній сферах.

Університет є членом Західно-Атлантичної мережі університетів (RUOA), а також входить до складу Освітнього і дослідницького центру (UNAM), в якому значаться університети Нанта, Анже, Ле-Мана. Якість освіти, отриманого в університеті, визнають як у Франції, так і за кордоном.


Професорсько-викладацький склад університету включає 570 викладачів-дослідників і 250 докторантів.

На базі університету знаходиться 16 науково-дослідних лабораторій, 7 з яких належать Національному науково-дослідному центру.

Студентам надаються виключно сприятливі умови і можливості для реалізації своїх здібностей: різноманітні спеціальності, індивідуальний підхід, новітні методики викладання, сучасне і функціональне обладнання, проведення культурних і спортивних заходів.

На міжнародному рівні університет нітрохи не відстає від визнаних центрів вищої освіти. Його потенціал і рівень, на якому представлена науково-дослідницька діяльність, не нижче, ніж у інших конкуруючих вузах. Головна перевага Університету Ле-Мана полягає в незмінному складі професорсько-викладацького складу і постійному, якісному розвитку освітньої та наукової роботи, яка так необхідна для підтримки статусу міждисциплінарного університету.

Керівництво університету доброзичливо приймає пропозиції щодо обміну студентами, переважно з європейських країн, а також з тих країн, з якими вуз скріплений довгостроковими угодами про співпрацю.

З умовами навчання магістрів в університеті Ле-Ман за програмою Erasmus в 2017-2019 навч.р. можна ознайомитися за допомогою презентації, яку на люб’язно подарував Бруно Газенгель в квітні 2017 року, коли він спеціально приїжджав до Києва для надання детальної інформації студентам кафедри акустики та акустоелектроніки

Фотогалерея із Ле-Ман

Денис Волков за нашим проханням надіслав кілько фото, що допомагають краще уявити середовище, в якому він знаходится. Пропонуємо вам ці фото.

ESEO 2012

 

 

 

 

Як бачимо, не так вже й бідують студенти у Франції. Є де відпочити, поїсти та погуляти. Хоча, звісно, працювати інколи теж доводиться 🙂

Щодо Дениса, його піврічний строк навчання було подовжено спочатку на півроку, а потім – й ще на цілий рік. Це значить, що Денис заробив собі, а значить, і всій нашій кафедрі, гарну репутацію…

Французький гість з університету Ле-Ман

Після того я Денис Волков показав себе з найкращого боку, до кафедри акустики та акустоелектроніки надійшов лист від  Бруно Газенгеля – одного із викладачів та співробітників акустичної лабораторії університету Ле-Ман (Франція). 

В своєму листі Бруно запропонував кафедрі АтаАЕ, в рамках европейского проекту Erasmus, свої послуги в якості поінформовувача про можливості подальшого розширення співпраці між нашими університетами та кафедрами.

Звичайно, наше керівництво дало згоду, й така зустріч відбулася. Зустрічали гостя в одній із кращих аудиторій кафедри акустики та акустоелектроніки. Почалася зустріч із вступного слова завідувача кафедрою Віталія Семеновича Дідковського, котрий коротко нагадав присутнім студентам 3-5-го курсів про успішну співрпрацю із університетом Ле-Ман на протязі поточного навчального року. Роль перекладача виконував Микита Гладких, котрий вже має досвід стажування в університеті Ле-Ман. Потім Бруно приступив до демонстрації привезених презентацій. Його виступ можна поділити на дві частини.

В першій частині своєї розповіді Бруно розказав про університет Ле-Ман та про вимоги до студентів, які хочуть навчатися за магістерською програмою. Він також сповістив, що прохання одного із наших магістрів розглядається керівництвом університету Ле-Ман. Цілком ймовірно, що вже незабаром цей магістр приєднається до Дениса Волкова, котрий стажується у Франції й показує високі результати у навчанні.

Друга частина виступу Бруно була присвячена розповіді про напрямки діяльності акустичної лабораторії університету Ле-Ман. Як виявилося, в цій добре оснащеній лабораторії працює кілька десятків дослідників. Напрямки досліджень вражають своєю широтою. Нижче ми наводимо, у вигляді фото із слайдів презентації, цей перелік (щоб збільшити зображення, клацніть по ньому мишкою). Й як повідомив Бруно, цей перелік не здатний повністю відобразити коло питань, що розглядаються в акустичній лабораторії університету Ле-Ман.

Із доповіді Бруно виходило, що науково-практична співрпраця співробітників нашої кафедри та акустичної лабораторії університету Ле-Ман була б дуже доречною. Адже наші викладачі активно займаються науковою роботою, беруть участь в міжнародних конференціях із статусом IEEE, відстежують індекси цитування, й всіляко прагнуть відчути себе нарівні із членами міжнародної наукової спільноти.


Зустріч із Бруно закінчилася спільним фотографуванням та обміном корисною інформацією. Як студенти, так і викладачі одержали корисні дані щодо вимог до магістрів-акустиків в університеті Ле-Ман, ознайомилися із переліком напрямків наукових досліджень фрацузьких колег в галузі акустики та тісно пов’язаних із нею дисциплін. До нових зустрічей!