5 червня 2019 року за участі президента НАН України Бориса Євгеновича Патона
та Міністра освіти і науки України Лілії Михайлівни Гриневич
відбулася урочиста церемонія вручення дипломів
лауреатам Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року

Колектив рідної кафедри вітає доктора технічних наук, професора,
професора кафедри акустики та акустоелектроніки
факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського
Найду Сергія Анатолійовича
з присудженням Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року!

Радіогідроакустичну систему «Ятрань» прийнято на озброєння

Наказом Міністра оборони України № 297 від 06.06.2019 прийнято на озброєння новий виріб гідроакустики ‑ радіогідроакустичну систему “Ятрань”, призначену для виявлення ворожих кораблів і підводних човнів та розроблену на Державному підприємстві “Київський науково-дослідний інститут гідроприладів”.

В цьому досягненні є й певний внесок кафедри акустики та акустоелектроніки, оскільки філіал кафедри успішно працює на ДП «КНДІ гідроприладів» з 1987 року.

Співробітники кафедри поздоровляють трудовий колектив ДП «КНДІ гідроприладів» із видатним досягненням!

РАДІОГІДРОАКУСТИЧНА СИСТЕМА “ЯТРАНЬ” ЗАВЕРШИЛА ВИПРОБУВАННЯ

З 1987 року на ДП “КНДІ гідроприладів” успішно працює філіал кафедри акустики та акустоелектроніки факультету електроніки КПІ ім.Ігоря Сікорського.

ДП “Київський науково-дослідний інститут гідроприладів”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, успішно завершив заводські випробування радіогідроакустичної системи “Ятрань”. Випробування, під час яких було здійснено скидання буїв з вертольоту Мі-14ПЧ, проходили під час масштабних міжнародних навчань “Сі Бриз-2018” у Чорному морі, в умовах максимально наближених до бойових (див. відеоролик).

“Система “Ятрань” складається зі спеціальних гідроакустичних буїв, що мають надчутливі акустичні сенсори, та цифрового центру обробки інформації. Система побудована таким чином, що об‘єднує інформацію з багатьох буїв та дає змогу повністю контролювати велику акваторію та оперативно передавати координати цілей для знищення”, – повідомив Юрій Меленко, директор ДП “Київський науково-дослідний інститут гідроприладів”. Він зазначив, що розробка цієї системи була проведена інститутом за свої власні обігові кошти.

Однією з особливостей роботи системи “Ятрань” є те, що гідроакустичні буї працюють у повністю пасивному режимі. Це робить їх абсолютно непомітними для противника. Завдяки ним можна контролювати переміщення підводних човнів противника, що дозволяє гарантовано їх знищувати. Загалом, високі характеристики системи “Ятрань” підвищують бойову ефективність протичовнової оборони у рази.

Наразі фахівці інституту готують “Ятрань” до проведення державних випробувань. Успішне завершення яких дозволить розпочати, у випадку замовлення, серійне виробництво системи та її постачання для посилення обороноздатності України.

Зазначимо, що на минулорічних міжнародних навчаннях “Сі Бриз”, завдяки системі “Ятрань” також було успішно виявлено підводний човен умовного “противника”. При цьому, за рік роботи над удосконаленням системи ДП “Київський науково-дослідний інститут гідроприладів”, значно розширив її експлуатаційні можливості та характеристики.

30 січня 2019 року група із п’яти найбільш активних студентів на чолі із професором кафедри А.М. Продеусом, що виконали проект “Автоматизація суб’єктивного оцінювання розбірливості мовлення”, отримали Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір – комп’ютерну програму “Автоматизована система суб’єктивного оцінювання розбірливості мовлення”.