11 листопада 2021 року, в стінах факультету електроніки, на кафедрі Акустичних та Мультимедійних Електронних Систем відбулася процедура урочистого відкриття Навчально-наукової лабораторії електронних безпроводових охоронних систем AJAX SYSTEMS для підготовки спеціалістів в області електроніки, акустичних електронних систем та інформаційних технологій, таких як системи безпеки, з датчиками різних типів, технології Інтернету речей, вбудовані системи.

Це стало можливим завдяки ентузіазму та енергії лідерів, наших стратегічних партнерів, з компанії AJAX SYSTEMS, за кошти якої зроблено ремонт в лабораторії та придбано обладнання.

Лабораторія оснащена всім обладнанням, необхідним для практичної підготовки сучасного інженера-електрощика. Для здобуття навиків програмістів в лабораторії наявні потужні комп’ютери з необхідним програмним забезпеченням. Для отримання студентами практичного досвіду роботи з вимірювальною апаратурою є аналізатор спектру, багатоканальні осцилографи, мультиметри та велика кількість макетів та засобів розробки. Паяльне обладнання та 3D-принтер знадобляться для здобуття навичок конструювання апаратури.

Сучасне обладнання дозволить підготувати і випустити інженера-електронщика, який має і досвід схемотехніка, і досвід програміста, і розуміє принципи роботи датчиків, в тому числі, механічного та акустичного типів. А хороша теоретична підготовка студентів в галузях електроніки, акустичних електронних систем, засобів Інтернету речей, допоможе їм займатися науковими дослідженнями, які знайдуть практичну реалізацію в продукції AJAX SYSTEMS.

Для забезпечення всебічної підготовки спеціалістів на кафедрі акустичних та мультимедійних електронних систем створені спільні з AJAX SYSTEMS сертифікатні програми – для магістрів “Програмно-апаратні комплекси захисту приміщень”, для бакалаврів «Електронні безпроводові охоронні системи та засоби Інтернету речей», які і будуть реалізовуватися в цій лабораторії.

Отже, ідея підготовки і працевлаштування спеціалістів світового рівня за спеціальністю 171 Електроніка, за освітніми програмами “Електронні системи мультимедіа та засоби Інтернету речей”, ”Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації”, саме тут, в Україні, яку запропонували кафедра акустичних та мультимедійних електронних систем та компанія AJAX SYSTEMS, є цілком реальною, і прочинає втілюватися у життя.