Сумні події2021-04-13T05:47:58+02:00

Сумні події

Пам’яті Ігоря Леонідовича Обозненка

Вчений і педагог Ігор Леонідович Обозненко гармонійно успадкував таланти своїх предків – прадіда адмірала А. Єлагіна і дідуся К. Смирягіна, видатного педагога, викладача і директора Києво-Фундукліївської гімназії.

На початку життя малечу Ігоря чекали тяжкі випробування. Не пройшло й півтора роки, як до Києва прийшла війна – з виттям сирен та гуркотом німецьких авіабомб. З кошмару війни в пам’яті дитини лишилися голод й нестатки…

Та ще до початку війни хвилі сталінських репресій прокотилися по країні. Не уникнула їх й родина Обозненків. У жовтні 37-го у Биківнянському лісі був розстріляний дідусь – художник Леонід Олексійович Обозненко (його твори експонувалися свого часу в музеях образотворчого мистецтва України), про що свідчать документи. Після війни у концтаборі Карлаг (Казахстан) померла й бабуся Марія, дружина дідуся Леоніда. А батько Леонід Леонідович, репресований у 30-і рр., воював у штрафбаті та загинув 1944-го року, біля Корсунь-Шевченківського.

Отже, сирітство, тяготи воєнного часу й повоєнного, які ділив він із матінкою та старшим братом Юрком. Стартові умови життя були край несприятливі…

Але не такий він був, цей амбітний юнак, щоб не подолати примхи злої долі!

Ще до початку вступних іспитів до КПІ він протягом 10 днів розв’язав понад 1000 задач з математики. І у подальшому житті, він прагнув максимально використовувати математичний аппарат для розв’язання своїх наукових проблем, зокрема хвильових задач гідроакустики, що визначили його науковий стиль, стали його візитною карткою.

Потім – інститут, кафедра, аспірантура…

Кандидатом технічних наук стає він у 26-річному віці, а 3 роки по тому – доцент.

Творча діяльність Ігоря Леонідовича розпочиналася у сувору добу «холодної війни» 60-х рр., коли він брав активну участь у розробці гідроакустичних комплексів, що були на озброєнні Військово-Морського Флоту СРСР та склали гідну конкуренцію США.

На 60-70-і рр. минулого століття припадає найбільш продуктивний період творчого життя Ігоря Обозненка, коли праці вченого друкувалися в нашій країні та за кордоном, зокрема в таких елітних виданнях, як «Акустичний журнал», журналах JASA (Journal of Acoustical Society of America), «Прикладна механіка», тощо. Це був його зоряний час, коли він перевіряв свої ідеї на морях-океанах – від Чорного й Балтійського до Японського морів на Далекому Сході. Зустрічали його у наукових лабораторіях та інститутських аудиторіях, де він із блиском викладав курси своїх лекцій.

Його творча праця належним чином була вшанована у науковому світі. Дійсний член Американського Акустичного і Фізичного Товариств, учень професора М.І. Карновського, Ігор Леонідович гідно підтримував наукові традиції школи акустики. Творчий доробок вченого (більше 300 праць) охоплював надзвичайно широкий спектр його наукових інтересів – від антенної техніки і проблем класифікації підводних об’єктів до медицини й досліджень космосу.

Ігор Леонідович був щасливою людиною, напевно тому, що наукова діяльність стала змістом його короткого (65 років), але прекрасного життя.

Минає час із дивовижною швидкістю… Разом із родичами пам’ять видатного вченого і педагога вшановують його колеги та численні учні, які плідно працюють в усіх куточках земної кулі.

il_oboznenko_jasa

Володимир СКРИНЧЕНКО,
випускник КПІ 1972 року

Скорбимо

На 85-му році життя після хвороби пішла у засвіти Ніна Іванівна Чичикало – професор кафедри акустичних та мультимедійних електронних систем факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського, доктор технічних наук, професор, відмінник освіти України, винахідник, автор чисельних наукових та методичних робіт.

Світла та вічна пам’ять Ніні Іванівні, професіоналу своєї справи, доброзичливій та високопорядній людині.
Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким.

Скорбимо

На 69 році після хвороби пішла від нас Луньова Світлана Андріївна – доцент кафедри акустичних та мультимедійних електронних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Світла та вічна пам’ять Світлані Андріївні, Вчителю з великої букви, професіоналу своєї справи, доброзичливій та високо порядній людині.
Пам’ять про Світлану Андріївну назавжди  житиме в серцях тих, хто працював поруч із нею довгі роки та в серцях її учнів.
Висловлюємо щирі співчуття і розділяємо біль втрати з рідними та близькими Світлани Андріївни.

Прощання відбудеться 31 липня 2023 року о 14.00, на Байковому кладовищі в залі крематорію.

Сумуємо

Комарова Т. М.

Колектив кафедри АМЕС висловлює щирі співчуття з приводу смерті своєї співробітниці Комарової Тамари Миколаївни. Вічна пам’ять.

Памʼяті Віталія Топіхи

Віталій — випускник факультету електроніки 2019 року.

У перші дні повномасштабної війни хлопець, не чекаючи повістки, вступив до лав ЗСУ. «Віталій сказав, що не може лишатися вдома, коли його найближчі друзі боронять Україну. Пішов у військкомат вимагати, щоб і його взяли. Ми росли пліч-о-пліч, він просто не міг допустити, щоб хлопці воювали без нього», — згадує однокласниця Віталія.

У боях на сході України Віталій отримав важкі поранення. Помер у шпиталі Дніпра 12 червня.

Тепер йому назавжди 26 років.

Пішов з життя професор КПІ Юлій Григорович Савченко

31 серпня 2022 року на 85-му році після тривалої хвороби пішов з життя професор кафедри акустичних та мультимедійних електронних систем ФЕЛ Юлій Григорович Савченко.

КПІ ім. Ігоря Сікорського висловлює глибокі співчуття близьким Юлія Григоровича.

Прощання відбудеться в суботу, 3 вересня, о 13:00 у крематорії на Байковому кладовищі за адресою: вул. Байкова, 16.

Збори о 12:40–12:45 біля адміністрації кладовища.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ!

Кафедра АМЕС з сумом та болем повідомляє про загибель свого випускника Топіхи Віталія. Низький уклін та вічна пам’ять загиблим героям!

Похорон колишнього викладача кафедри Юрія Григоровича Скрипки (1937–2019).

Співробітники кафедри акустоелектроніки із глибоким сумом сповіщають, що 14 травня 2019 року відбувся похорон колишнього викладача кафедри Юрія Григоровича Скрипки (1937–2019).

Юрій Григорович Скрипка закінчив КПІ у 1961 р. за спеціальністю інженера-електрика, де працював інженером, асистентом, доцентом. Захистив кандидатську дисертацію 1981 р.

Викладав дисципліни: “Електроакустика”, “Ультразвук та його використання”, “Вимірювання на звукових та ультразвукових частотах”, “Підсилюючі пристрої”, “Електричні коливання і основи радіотехніки”, “Теорія процесів і систем”, “Аналогові електронні пристрої”. Проводив практичні та лабораторні заняття, керував курсовим та дипломним проектуванням, практикою студентів.

Сфера наукових інтересів – спеціальна акустика. Автор більше 60 наукових робіт та навчально-методичних розробок.

Брав участь в науково-методичній роботі та громадському житті кафедри. Розробив навчальні програми курсів. Керував навчально-технологічною роботою кафедри. Був профоргом кафедри, членом профбюро факультету, членом контрольної комісії профкому інституту, вченим секретарем ради факультету. Має численні подяки і грамоти, в тому числі грамоту Міністерства освіти України.

Співробітники кафедри висловлюють глибоке співчуття рідним та близьким.