КПІ ім. Ігоря Сікорського запрошує вступників на День відкритих дверей КПІ АбітFest
Кафедра акустичних та мультимедійних електронних систем Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” здійснює спеціальну підготовку бакалаврів (4 роки), магістрів (магістри-професійні 1 рік та 4 місяці, магістри-наукові 1 рік та 9 місяців) та докторів філософії (4 роки) в галузі знань 17 “Електроніка і телекомунікації” за спеціальністю:
- 171 «Електроніка»
в межах 2-х освітніх програм (спеціалізацій):
- Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації
- Електронні системи мультимедіа та засоби Інтернету речей
Хто ми
Кафедру акустичних та мультимедійних електронних систем створено у 2020 році шляхом об’єднання двох кафедр: акустики та акустоелектроніки і звукотехніки та реєстрації інформації. Звідси і 2 напрямки діяльності новоствореної кафедри: акустоелектронний напрямок (акустика слуху та біоакустика, архітектурна акустика та електроакустика, оброблення голосу та музики, шуми та вібрації, ультразвуковий неруйнівний контроль тощо) та мультимедійний і інфокомунікаційний напрямок (кіно- та відеовиробництво, телебачення, радіомовлення, звукотехніка, кіно- та відеотехніка, мобільний відеозв’язок, технології Інтернету речей та безпроводові сенсори).
Студенти навчаються в спеціалізованих лабораторіях та аудиторіях кафедри. Практичний досвід роботи майбутні фахівці отримують на підприємствах та в науково-дослідних інститутах. Навчаючись на кафедрі, студенти мають можливість паралельно з базовою освітою отримати в КПІ ім. Ігоря Сікорського другу вищу освіту за напрямками: менеджмент, маркетинг, економіка підприємництва, економічна безпека та інші.
На етапі бакалаврської та магістерської підготовки студенти вивчають фундаментальні навчальні дисципліни (математика, фізика, механіка, інформатика, програмування, інженерна та комп’ютерна графіка, дисципліни гуманітарного напрямку тощо), а також професійно-орієнтовані дисципліни акустоелектронного спрямування (теорія електричних кіл, основи електроніки, теорія процесів та систем, теоретичні основи акустики, прикладна акустика, аналогова та цифрова схемотехніка, електроакустичні перетворювачі, вимірювання на звукових та ультразвукових частотах та ін.) або мультимедійного та інфокомунікаційного спрямування (технічні засоби кінематографії, пост-виробництво в кінематографії, основи систем радіо і телевізійного мовлення, програмні засоби підготовки візуального контенту, основи мікропроцесорної техніки, мережі передавання даних, технології Інтернету речей, мережі безпроводових сенсорів та ін.) відповідно до обраної освітньої програми.
Про мультимедіа
Під мультимедіа розуміють різні види інформації, що сприймаються органами чуття людини (зазвичай звукова та/або відеоінформація). Мультимедійні дані об’єднують текст, зображення, звук, відео, анімацію, інтерактивні можливості (використання гіперпосилань) тощо.
Мультимедійні потоки даних передають телекомунікаційними мережами з метою надання віддалених інтерактивних послуг. Найбільш поширеними мультимедійними послугами, які можуть отримати користувачі інфокомунікаційних мереж, є: відеотелефонія, високошвидкісне передавання мультимедійних даних, IP-телефонія, цифрове телевізійне мовлення, мобільний відеозв’язок, цифрове відео за запитом, дистанційний моніторинг приміщень та територій тощо.
Що ми пропонуємо
Освітня програма “Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації”
Студенти вивчають основи електроніки та акустики. Особливу увагу приділяють застосуванню та розробленню акустичних приладів і апаратів для використання в мультимедійних середовищах, проблемам виникнення, передавання та сприйняття звуків. Студенти опановують всі питання, пов’язані з розробленням ультразвукових далекомірів (так званих акустичних рулеток), вимірювачів рівнів рідких та сипких середовищ, гідроакустичних приладів, приладів акустичного неруйнівного контролю.
В межах психоакустики студенти вивчають принципово нові можливості роботи із звуком за допомогою комп’ютерних музичних технологій, розробляють акустичні системи, створюють нові засоби передавання просторової звукової інформації (цифрове радіомовлення, телебачення, звукозапис). Проводиться підготовка з нових інформаційних технологій, використання сучасних програмних пакетів для моделювання та аналізу різних акустичних процесів та сигналів різної природи, обробки акустичних зображень. Крім того, студенти розглядають актуальні та надзвичайно затребувані сучасні методи зниження шуму у містах, вивчають джерела шуму та вібрацій, вплив шуму на людський організм, технічне, санітарне та екологічне нормування шуму, проведення акустичного моніторингу навколишнього середовища та акустичної експертизи.
Поза увагою також не залишаються всі аспекти біоакустики, а саме: вивчення голосу тварин, морська біоакустика, ехолокатори кажанів і дельфінів, захист літаків від птахів за допомогою звуку, захист від гризунів за допомогою ультразвуку. Студенти одержують знання про мережеві технології на базі представництва CISCO NetAcademy.
Кар’єрні можливості
Випускники кафедри за освітньою програмою «Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації» працюють у конструкторських відділах з проектування перетворювачів для різних типів середовищ (Державне підприємство “Київський науково-дослідний інститут Гідроприладів (Державний концерн “УКРОБОРОНПРОМ”), “Ультракон-Сервіс”); в компаніях, що надають послуги акустичного проектування, з питань захисту інформації (Служба безпеки України); дослідних установах та компаніях з аналізу звукових сигналів різної природи; в установах з розроблення та обслуговування акустичної медичної апаратури (діагностичних ультразвукових приладів (УЗІ), слухових апаратів (майже у всіх діагностичних центрах Києва)); концертних залах, театрах, студіях звукозапису (наприклад, звукорежисерами на кіностудіях, в театрах), телеканалах (M1, СТБ, ICTV); у конструкторських відділах з аналізу акустичних та вібраційних властивостей матеріалів (Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій).
Освітня програма “Електронні системи мультимедіа та засоби Інтернету речей”
Це синтез сучасних систем і технологій створення, оброблення, передавання та відтворення відео- і аудіоконтенту. Студенти опановують технології кіно- і відеозйомки, звукозапису, програмно-технічні засоби відеомонтажу та оброблення звуку, вивчають системи та технології проводового та безпроводового передавання контенту з використанням інтерактивних методів навчання. Програма об’єднує сучасні електронні та телекомунікаційні технології, які дозволяють створювати системи міжмашинної взаємодії в межах концепції Інтернету речей (IoT). Сенсорні мережі датчиків, телекомунікаційні протоколи взаємодії між пристроями збирання та оброблення даних, апаратне забезпечення на базі Arduino, системи відеоспостереження та технічного зору – все це і багато іншого вивчають студенти, які навчаються за цією освітньою програмою.
Випускники кафедри здатні професійно розробляти, налагоджувати, експлуатувати аудіо-, відео-, кінотехнічне обладнання, зокрема: відеокамери, мікшерні пульти, системи озвучення, акустичні умови приміщень, підсилювальні комплекси, конференц-системи, пристрої оброблення та кодування сигналів, засоби контролю параметрів сигналів та діагностування приладів та систем, мультимедійні телекомунікаційні мережі та мережне обладнання; виконувати акустичне проектування студійних, кінотеатральних, концертних та інших приміщень; створювати сучасне програмне забезпечення для оброблення відео- і аудіоінформації, відеодизайну та анімації, комп’ютерних ігор та статичних зображень.
Кар’єрні можливості
Випускники кафедри за освітньою програмою «Електронні системи мультимедіа та засоби Інтернету речей» працюють інженерами, системними інтеграторами, асистентами творчих працівників у галузях електронних та комп’ютерних технологій, кінематографії, телебачення, радіомовлення, комп’ютерних технологій та програмного забезпечення, звукозапису, відеозйомки, відеодизайну, озвучення приміщень та просторів, мобільного зв’язку, мультисервісних мереж провайдерів послуг, кабельних, волоконно-оптичних і супутникових систем.
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» приймає ваші документи навіть вночі — подавайте документи електронно будь-де і будь-коли! Елекронна заява повністю прирівнюється до паперової (Наказ Міністрества освіти і науки № 1236 від 13 жовтня 2016 року), всі подані заяви ви можете переглядати у особистому кабінеті й моніторити рейтингову ситуацію за допомогою сайту vstup.info (інформація оновлюється раз на 24 години).
Переваги електронного вступу:
• економія вашого часу;
• жодних черг та спекотних коридорів;
• жодних витрат на ксерокопії та виготовлення фотокарток;
• можливість подати заяву будь-де і буль-який зручний час.
Якщо у вас виникають будь-які питання — звертайтесь за телефонами гарячих ліній факультетів та інститутів — http://kpi.ua/board-telephone. Інструкцію подання електронних заяв ви можете завантажити на офіційному сайті НТУУ “КПІ” та на сайті факультету електроніки.
До уваги вступників!
Цього року змінами до Закону України «Про вишу освіту» запроваджено договір між здобувачем вищої освіти та Університетом. Це НЕ те саме, що контракт на навчання. Це Договір про надання освітніх послуг або Договір про навчання для всіх вступників.
З формою договору між студентом та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», можна ознайомитися ТУТ