Що відрізняє терагерцеві квантові каскадні лазери від інших лазерів, так це те, що вони випромінюють світло в терагерцевому діапазоні електромагнітного спектра. У них є програми в області спектроскопії, де вони використовуються в хімічному аналізі .
З часом лазери можуть забезпечити надшвидкі бездротові зв’язки з коротким стрибком, де великі масиви даних повинні передаватися між лікарняними містечками або між дослідницькими установами в університетах – або в супутниковому зв’язку .
Щоб мати змогу надсилати дані на таких підвищених швидкостях, лазери потрібно модулювати дуже швидко: вмикати та вимикати або пульсувати приблизно 100 мільярдів разів на секунду.
До цього часу інженерам та вченим не вдалося розробити спосіб досягнення цього.
Джон Каннінгем, професор кафедри наноелектроніки в Лідсі, сказав: “Це захоплююче дослідження. На даний момент система модуляції квантового каскадного лазера працює з електричним приводом, але ця система має обмеження.
Квантовий каскадний лазер дуже ефективний. Коли електрон проходить через оптичний компонент лазера, він проходить через серію «квантових ям», де рівень енергії електрона падає і випромінюється фотон або імпульс світлової енергії.
Один електрон здатний випромінювати кілька фотонів. Саме цей процес контролюється під час модуляції.
Ці акустичні хвилі генерувалися під впливом імпульсу від іншого лазера на алюмінієву плівку. Це змусило плівку розширюватися і стискатися, посилаючи механічну хвилю через квантовий каскадний лазер.
Професор Кент сказав: “Цей результат відкриває нову область для фізики та техніки, щоб об’єднатись у дослідженні взаємодії терагерцових звукових та світлових хвиль , які можуть мати реальне технологічне застосування”.