Освітньо-професійна програма «Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

День відкритих дверей на кафедрі акустики та акустоелектроніки

Як стати студентом кафедри АтаАЕ:

  1. Зареєструватися на сайті МОН для здачі ЗНО з української мови та літератури, математики, фізики (або іноземної мови).
  2. Скласти ЗНО з української мови та літератури (з мінімальною кількістю балів 100 ) та математики, фізики (іноземної мови) – 125 (за умови що один з них не менше 100 балів).
  3. Отримати атестат про повну загальну середню освіту.
  4. Зареєструвати електронний кабінет починаючи з 1 липня.
  5. Подати заяву в електронному вигляді до єдиної державної електронної бази з питань освіти з 10 по 22 липня, де вказати:
  • Університет: КПІ ім. Ігоря Сікорського
  • Факультет : ФАКУЛЬТЕТ ЕЛЕКТРОНІКИ
  • Спеціальність: Електроніка
  • Спеціалізація «Акустичні мультимедійні технології та системи» або «Акустичний моніторинг, біо- та психоакустика»
  • Скористайтесь рекомендаціями та допомогою співробітників кафедри за телефоном: +380 44 204 90 72
  • Скористайтесь рекомендаціями та допомогою за номером +380 98  984 91 65 або в месседжерах Telegram, Viber, WhatsApp 

Підрахунок конкурсного балу вступника кафедри АтаАЕ:

  • КБ = (0,5·Мат. + 0,2·Фіз. (Ін.мова) + 0,2·Укр.мова + 0,05·БА + 0,05·Дб)·ГК·СК, все в межах 200 балів.
  • БА  бал атестату;
  • Дб – додатковий бал слухача підготовчих курсів КПІ або призера всеукраїнських олімпіад;
  • ГК – галузевий коефіцієнт 1,02 (для першого пріоритету);
  • СК – сільський коефіцієнт 1,05, для абітурієнтів зареєстрованих у сільських населених пунктах і які здобули освіту на їх території у рік вступу.
  • Усі пояснення тут

Додаткові 10 балів нараховуються:

  • призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2019 року з базових предметів;
  • призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 2019 року.

(Додаткові бали Малої академії наук (МАН) та переможця Всеукраїнської олімпіади (ВУО) не підсумовуються. При наявності додаткових балів МАН, переможця ВУО та сертифікату ФДП необхідно обрати бали МАН чи ВУО, бали ФДП можуть додаватися до суми, але сума не має перевищувати 200 балів).

Дні відкритих дверей факультету електроніки «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбудуться:

30 листопада 2018 о 16:00
21 грудня 2018 о 16:00
28 лютого 2019 о 17:00
29 березня 2019 о 16:00
26 квітня 2019 о 16:00
31 травня 2019 о 16:00
27 червня 2019 о 16:00

Зустрічі представників кафедр факультету електроніки з абітурієнтами
відбудуться в аудиторії 412, корпус 12

Репортаж із зустрічі на “Дні відкритих дверей”

Пропонуємо вашій увазі кілька фото із нещодавних зустрічей викладачів кафедри акустики та акустоелектроніки із майбутніми студентами.

Головуючий зустрічі – завідувач кафедри професор Віталій Семенович Дідковський – почав із розповіді про напрямки інженерно-дослідницької та наукової роботи студентів – майбутніх бакалаврів та магістрів.

Один із напрямків досліджень студентів та викладачів – це розв’язання складного завдання виявлення та спостереження за безпілотними літальними апаратами, прикладом яких є квадракоптери.

На зустрічі студенти кафедри Пилип Ларін та Андрій Козак супроводили розповідь про це завдання демонстрацією акустичного апаратно-програмного забезпечення, яке вони розробляють.

Наразі вони спроможні обчислювати спектрально-кореляційні характеристики шумових сигналів від квадрокоптера, що дає змогу приймати рішення як про наявність літального апарату, так і про особливості його поведінки. На черзі – створення та навчання штучного інтелекту для автоматизації процедури прийняття рішень.

Професор кафедри Аркадій Миколайович Продеус продемонстрував низку прикладів застосування цифрової обробки сигналів мовних та музичних сигналів. Це й поліпшення якості мовних та музичних сигналів шляхом придушення шуму та реверберації, й різні акустичні ефекти, створені за допомогою вокодерів – зокрема, таке поєднання мови із музикою, коли здається, що диктор “співає”. Крім того, наведено приклади спеціального спотворення голосу, синтезу сигналів для охоронних пристроїв (гавкіт величезного собаки).

Доцент Віталій Пантелейович Заєць розповів про акустичні вимірювання в спеціальних заглушених приміщеннях – акустичних камерах, стіни в яких обшито товстим шаром звукопоглинаючих матеріалів. Крім того, він розповів про розрахунок та створення акустичних екранів повздовж трас із інтенсивним трафіком, що дозволяють суттево знизити рівень шуму поблизу таких трас.

Зустріч закінчилася, але студенти ще довго не розходилися, задавали питання, цікавилися різними апаратними пристроями, програмнм забезпеченням.

Що таке акустика?

Відеоролик “Що таке акустика” (Школа абітурієнта 2018 р.) – професор Аркадій Продеус

Виступи студента Івана Руденко та доцента Віталія Зайця

Загальну роль акустики в сучасному світі дуже вдало характеризує запропонована в 1964 р. відомим американським ученим-акустиком Брюсом Ліндсеєм (R. Bruce Lindcey) схема, відома як «Ліндсеєвське колесо акустики». Нижче ми наводимо цю схему, адаптовану до української мови та трохи змінену за формою (оригінальний малюнок дійсно має форму колеса). Проте зміст “Колеса Ліндсея” збережено повністю.

Як бачимо, в “Колесі Ліндсея” виділено чотири області людської активності, в яких акустичні знання мають важливе значення: Науки про життя, Науки про Землю, Інженерія, Мистецтво. Центральне місце у цій діаграмі посідають фундаментальні дослідження в акустиці, які об’єднано загальною назвою – фізична акустика.

Коротко про кафедру акустики та акустоелектроніки:

Кафедру засновано в 1936 році.
За минулі роки підготовлено біля 4000 фахівців в галузі акустичної техніки. 5 вихованців кафедри удостоєні Державних премій. Серед випускників кафедри 2 академіка, 12 докторів наук і понад 60 кандидатів наук. Підготовка фахівців здійснюється з використанням сучасних учбових програм та комп’ютерних технологій.

Навчання студентів проводиться в спеціалізованих лабораторіях та аудиторіях кафедри.
Практичний досвід роботи майбутні фахівці отримують на підприємствах та в науково-дослідних інститутах. Навчання студентів забезпечує 12 кандидатів та 7 докторів технічних наук. Навчаючись на кафедрі, студенти мають можливість паралельно з базовою освітою отримати в НТУУ «КПІ» другу вищу освіту за напрямками: менеджмент, маркетинг, економіка підприємництва, економічна безпека та інші.

На етапі бакалаврської та магістерської підготовки студенти вивчають фундаментальні учбові дисципліни (математика, фізика механіка, інформатика, програмування, інженерна та комп’ютерна графіка, дисципліни гуманітарного напрямку та ін.), а також професійно-орієнтовані дисципліни акустоелектронного профілю (теорія електричних кіл, основи електроніки, теорія процесів та систем, теоретичні основи акустики, прикладна акустика, аналогова та цифрова схемотехніка, електроакустичні перетворювачі, вимірювання на звукових та ультразвукових частотах та ін.).

Студенти навчаються користуватися програмним інструментарієм для обробки акустичних сигналів та зображень, моделювання вимірювальних акустичних систем, а також проектування акустичних пристроїв та систем. Особлива увага приділяється проектуванню вимірювальних та діагностичних приладів, розробці акустичної апаратури, обладнання для домашніх та професійних студій звукозапису, ультразвукових комп’ютерних систем інтроскопії і томографії тощо.

Випускники кафедри, що навчалися за спеціалізацією «Акустичні мультимедійні технології та системи», мають фахову підготовку для технічного забезпечення музичних та мовних програм, для акустичного конструювання студій звукозапису, кіноконцертних залів, театрів та ін.. Фахівці в галузі ультразвукової інтроскопії знаходять застосування своїм знанням в різних галузях народного господарства, в тому числі в дослідженні фізико-механічних властивостей матеріалів та конструкцій, в дефектоскопії виробів та механізмів, проектуванні, експлуатації та ремонті ультразвукових медичних приладів для діагностики стану здоров’я людини, ультразвукових терапевтичних приладів, приладів для діагностики слуху, цифрових слухових апаратів та ін.

Спеціалізація «Акустичний моніторинг, біо- та психоакустика» насамперед присвячена розвязанню проблем виникнення, передачі і сприйняття звуків. Вона включає музичну акустику, де вивчається створення музичних звуків (акустика музичних інструментів, акустика мовлення і співу, електроакустика); передачу звуків (архітектурна акустика, кодування звуку в каналах передачі) і сприйняття звуку (психоакустика – акустика слуху). В рамках психоакустики студенти вивчають принципово нові можливості роботи із звуком за допомогою комп’ютерних музичних технологій; розробляють акустичні системи, створюють нові засоби передачі просторової звукової інформації для цифрового радіомовлення, телебачення, звукозапису.

Основними місцями працевлаштування випускників є: Національна радіо- та телекомпанія України УТ-1, телеканали ICTV, К-1, Культура, СТБ та ін., апарат Верховної ради України, Служба безпеки України, НТК ім. Антонова, ВАТ «Укртелеком», Київський НДІ гідроприладів, ТОВ «Ультракон-сервіс», «Промприлад», Державний НДІ будівельних конструкцій, Інститут гідромеханіки, ДП «Укрметртестстандарт», Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича, Центр мікрохірургії ока, ДП «Сіменс Україна», НВО «ВАБОС», Інститут отоларингології ім. О.С. Коломийченка, Центр сучасного слухопротезування «Іпfoton», Центр слухової реабілітації «Аврора»…

Більш детальну інформацію про деякі із цих організацій ви знайдете на сторінці “Робота для акустиків у Києві”

Бар-коди та рекламний буклет кафедри акустики та акустоелектроніки НТУУ “КПІ”:

Бар-коди можна вивантажити для роздрукування на папері за цим посиланням

Рекламний буклет розглянути та вивантажити для роздрукування

http://ez.osvitavsim.org.ua/

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” приймає ваші документи навіть вночі — подавайте документи електронно будь-де і будь-коли! Елекронна заява повністю прирівнюється до паперової (Наказ Міністрества освіти і науки № 1236 від 13 жовтня 2016 року — http://mon.gov.ua/activity/education/vishha/vstupna-kampaniya-2017/umovi-prijomu-do-vishhix-navchalnix-zakladiv-v-2017-roczi/), всі подані заяви ви можете переглядати у особистому кабінеті й моніторити рейтингову ситуацію за допомогою сайту vstup.info(інформація оновлюється раз на 24 години).

Переваги електронного вступу:
• економія вашого часу;
• жодних черг та спекотних коридорів;
• жодних витрат на ксерокопії та виготовлення фотокарток;
• можливість подати заяву будь-де і буль-який зручний час.

Якщо у вас виникають будь-які питання — звертайтесь за телефонами гарячих ліній факультетів та інститутів —http://kpi.ua/board-telephone. Інструкцію подання електронних заяв ви можете завантажити на офіційному сайті НТУУ “КПІ” та на сайті факультету електроніки.