“Принципи отримання нових вигнутих пучків є цікавим і перспективним напрямком досліджень як для фундаментальних, так і для прикладних областей. У 2018 році наша команда теоретично передбачила існування нового типу криволінійного самоприскорювального променю світла, схожого на гачок. Ми назвали його фотонним гачок, який є вигнутою електромагнітною хвилею . Після цього ми задалися питанням, чи можна отримати такі вигнуті пучки від акустичної хвилі ? Наше нове дослідження позитивно відповіло на цей виклик. Ми можемо отримати цей промінь незрівнянно простіше, ніж промені Ері, “Ігор Мінін, керівник проекту та професор кафедри електронної техніки ТПУ.
ля створення акустичного гачка дослідники використали мікрочастинку, виготовлену з діелектричного матеріалу Rexolite з асиметричною формою. Цю частинку поміщали у воду під час експериментів і опромінювали ультразвуком. Проходячи через частинку такої форми, звукова хвиля була вигнута у формі гачка на виході з частинки. Експерименти проводились у Політехнічному університеті Валенсії (Іспанія).
«Сьогодні основним застосуванням акустичних гачків є біомедицина, синтез нових матеріалів, маніпуляції з наночастинками за допомогою ультразвуку з високою точністю до хвиль.
Їх можна використовувати там, де інші типи вигнутих акустичних променів, такі як Airy, не можуть. Надалі ми плануємо проводити експерименти та намагатися використовувати акустичні гачки безпосередньо для маніпуляцій з частинками “, – каже Ігор Мінін.