Співпраця із IT-компаніями

29 березня 2017 року відбулася зустріч представників кафедри акустики та акустоелектроніки із керівництвом IT центру Ring Labs (на початку березня 2018 року в пресі з’явилися повідомлення про те, що всесвітньо відома компанія Amazon купує компанію Ring за 1 млрд доларів – про це читайте по закінченні даної статті). Метою зустрічі було встановлення корисних для обох сторін зв’язків. Наводимо головну частину “Листа про наміри”, підписаного завідуючим кафедрою Віталієм Семеновичем Дідковським та головним виконавчим директором IT компаній Кірою Олександрівною Рудик-Кузьменко:

“Ми, що нижче підписалися, проголошуємо метою нашої співпраці сприяння розвитку науки в галузі інформаційних технологій, а саме: сфери штучного інтелекту, машинного навчання в Україні шляхом покращення умов навчання студентів, а саме надання сучасного необхідного обладнання для навчання студентів, надання грантів, співпраці у підготовці та проведенні спільних досліджень тощо. Даний перелік не виключає інших сфер для співпраці, які можуть виявитися у майбутньому”.

Після підписання “Листа про наміри” був підписаний також “Договір даріння”, згідно із яким кафедрі було даровано корисні та потрібні для навчального процесу речі: штори-жалюзі для аудиторій 209 та 209А, комп’ютерний проектор, екран для проектора, а також радіомікрофонну систему Shure. Остання дуже згодиться викладачам та дисертантам, оскільки часто-густо гучності їхніх голосів недостатньо, щоб забезпечити гарну розбірливість мовлення. 

Щодо штор-жалюзі – це “спасіння” для студентів та викладачів, оскільки вікна зазначених аудіторій орієнтовані на південь, й у приміщеннях навесні дуже жарко. Крім того, комп’ютерні презентації дуже погано видно – заважають прямі промені сонця, що заливають приміщення. Жалюзі, новий комп’ютерний проектор із екраном – це комплексне рішення зазначених проблем.

Кіра Олександрівна проінформувала студентів про вимоги до них як майбутніх IT-шників. Вона розказала про напрями діяльності компаній, керівником яких вона є. Звичайно, студенти з великим інтересом її слухали й задавали питання: які мови програмування потрібно знати, наскільки важливим є знання англійскої. На даний час, була відповідь, головними мовами програмування для “рядових” програмістів є С++ та Python. Проте є категорія так званих “дослідників”, які мають повне право користуватися програмним інструментарієм високого рівня, таким як Matlab, Lisp та ін. Знання англійської є дуже важливим, оскільки доводиться тісно спілкуватися із американськими замовниками.


На запитання, що саме програмується, була відповідь, що це софт для різних гаджетів та систем. Одним із прикладів є дверний відеодзвоник, котрий одночасно є елементом охоронної системи дому. Цей дзвоник наділено штучним інтелектом, оскільки потрібно розпізнавати обличчя людей, котрі намагаються увійти в дім. Створення такого штучного інтелекту і є одним із головних завдань.


Інші проекти стосуються розпізнавання мовлення, виявлення ключових слів, ідентифікація дикторів – й ці завдання мають вирішувати випускники саме кафедри акустики та акустоелектроніки. Справа в тім, що реальне мовлення завжди відбувається на тлі потужних завад, головним чином у вигляді оточуючого шуму – це шум транспорту, шум вітру, голоси окремих людей та тварин та ін. Завадою є також реверберація та навіть відлуння, що мають місце у приміщеннях. Й саме інженери-акустики повинні забезпечити придушення цих завад, що суттєво знижують ефективність систем автоматичного розпізнавання мовлення.


Після зустрічі гостям було продемонстровано найбільш цікаві лабораторіїї кафедри – це заглушені кімнати, в яких час реверберації сягає лише 0,1 секунди (для порівняння зазначимо, що в аудиторіях ФЕЛ час реверберації знаходиться в діапазоні 0,6 – 1,2 секунди), а рівень шуму є значно нижчим за той, що є зазвичай в приміщеннях.


Розстаючись із гостями, домовилися про тісну співпрацю. Планується проведення семінарів та навчальних курсів за участю представників IT-шників. Мислиться, що доречним при цьому було б не тільки вивчення мов програмування та окремих спеціальних теоретичних питань, але й практичне закріплення знань шляхом моделювання різних пристроїв та систем із використанням сучасних мікроконтролерів та мікрокомп’ютерів типу Arduino, Raspberry Pi, Orange та ін.

Що стосується студентів, випускників та дисертантів кафедри – для них співпраця кафедри із IT-шниками має бути могутнім стимулятором для інтенсивного навчання в університеті та надбання потрібних знань та практичних навичок.

Зазначимо, що вище наведено скорочений варіант статті “Кафедра акустики та акустоелектроніки: налагоджуємо зв’язки із IT компаніями”, із якою можна ознайомитися в газеті “Київський політехнік” №13 за 2017 рік. Pdf-формат газети: http://kpi.ua/1713

AMAZON КУПИВ КОМПАНІЮ RING ЗА МІЛЬЯРД ДОЛАРІВ – ТО Й ЩО?..


Компанія Amazon уклала угоду про купівлю компанії Ring – розробника розумних дверних дзвінків та замків. Ціна угоди не розголошується, але ринкову ціну компанії Ring оцінюють якраз в $1 мільярд, а Amazon називає $1.2-$1.8 мільярдів.

В українській пресі миттєво зарясніли заголовки щось на кшталт: “Amazon купив український стартап за 1 мільярд доларів”. Що тут українського, варто розібратися більш ретельно…

Компанія Ring не є українською, вона заснована в 2011 році Джеймі Сіміноф в Каліфорнії. Перші реальні продукти продали покупцям в листопаді 2013 року – менш, ніж через рік після анонса. Потім Ring вдалося залучити кілька раундів венчурного фінансування від інвесторів США, виростити штат та інвестувати в розробку нових продуктів. Український науково-дослідницький та дослідно-конструкторський (R&D – Research and Developments) центр Ring Labs відкрився в Києві у 2016 році. Було найнято кілька сотен інженерів для виконання проектів із напрямків Artificial Intelligence, Machine Learning, Data Science, Data Analysis і т.д. За офіційною інформацією – в київському офісі працює 450 прекрасних інженерів, й серед них немало випускників кафедри акустики та акустоелектроніки

Що стосується України – це неабиякий прорив в тому плані, що фактично тепер в Києві буде не стільки Ring Labs, скільки Amazon Labs, що є в п’ять мільйонів крутіше з рекламної точки зору. Бо буде значно легше продавати українську продукцію західним компаніям, коли говорити, що Amazon Labs розробляє свою продукцію в Україні. Зрозуміло, виникає питання – для чого Amazon це зробили?

Зараз Amazon і Google ведуть боротьбу, щоб “захопити” наші будинки з середини. Боротьба почалась із Amazon Alexa і Google Home. Обидва гіганти один на перед одного скуповуть усі стартапи, які роблять пристої для дому та можуть бути приєднані в одну еко-систему. Один із продуктів компанії Ring є так званий розумний дверний дзвінок, який має Wi-Fi-підключення та камеру за допомогою якого власник може відстежувати відвідувачів біля дверей і спілкуватися з ними (майже домофон, але на кілька рівнів крутіше).

Як бачите, спокійне приватне життя, захищене від небажаного вторгнення, а також додаткові зручності спілкування із членами родини та гостями – все це із часом може зробити розумний дверний дзвінок від Ring Labs (чи вже тепер Amazon Labs) не менш бажаним гаджетом, ніж смартфон.

Тепер ви розумієте все значення того, що відбулося? Зрозуміло, що Amazon піклується не стільки про нас із вами, скільки про власний прибуток. Але, якщо правильно використати це бажання, то й всім нам з того дещо перепаде…

До речі – якщо є гроші та бажання купити розумний дверний дзвінок від Ring Labs, то це можна зробити хоч зараз через Інтернет-магазин розумних речей VGSmart!

Джерело: http://onepaperbook.com/2018/03/amazon-ring/